I’m Gonna Be a Scientist

Studenckie Towarzystwo Naukowe Uniwersytetu Medycznego w Łodzi serdecznie zaprasza na IX Ogólnopolską Konferencję „I’m Gonna Be a Scientist”, która odbędzie się w dniach 12-13 stycznia 2024 roku na terenie Centrum Kliniczno-Dydaktycznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

Nasza konferencja jest cyklicznym wydarzeniem szkoleniowym skierowanym do studentów nauk medycznych i nauk o zdrowiu oraz dziedzin pokrewnych. Misją „I’m Gonna Be a Scientist” jest wspieranie młodych osób zainteresowanych karierą naukową lub już stawiających pierwsze kroki w świecie nauki.

Wykłady

Uczestnicy wydarzenia mają możliwość wzięcia udziału w transmitowanej online sesji wykładowej, która krok po kroku przybliża tajniki warsztatu naukowca. Doświadczeni uczeni i uznani eksperci przekażą młodym badaczom wiedzę na tematy tak różnorodne, jak planowanie pierwszych badań, krytyczna analiza źródeł, podstawy statystyki w pracy naukowej, przygotowywanie wniosków grantowych, tworzenie różnych typów publikacji – prac przeglądowych, opisów przypadków i prac oryginalnych – oraz skuteczne prezentowanie wyników swojej pracy na konferencjach naukowych i w punktowanych czasopismach.

Warsztaty

Oprócz wykładów młodzi uczeni mają też szansę zdobywać umiejętności laboratoryjne i kliniczne na warsztatach oraz doskonalić zdobytą na wykładach wiedzę na kameralnych spotkaniach szkoleniowych z naukowcami.

Targi Studenckich Kół Naukowych

Konferencji towarzyszą także targi Studenckich Kół Naukowych, na których studenckie zespoły badawcze prezentują swoją pracę, dzielą się jej wynikami, przybliżają uczestnikom konferencji tajniki swojej dziedziny oraz rekrutują nowych członków i członkinie.

Udział w konferencji jest bezpłatny.

Ostatnie wpisy:

Julia Ławniczak
12 czerwca 2024 Ostatnie Zebranie Walne w roku akademickim 2023/2024

Zapraszamy na ostatnie w tym roku akademickim Zebranie Walne Studenckiego Towarzystwa Naukowego UM w Łodzi. Odbędzie się ono 25 czerwca 2024 roku o godzinie 15:00 w sali 1.27 CDUM. Wspólnie podsumujemy miniony rok akademicki oraz wybierzemy nowy Zarząd STN (zgłoszenia w wyborach trwają do 21 czerwca; CV i list motywacyjny należy wysłać na adres: stn@stud.umed.lodz.pl). […]

Julia Ławniczak
29 maja 2024 Wyniki Juvenes Pro Medicina 2024

W dniach 9 – 12 maja 2024 odbyła się 62. Ogólnopolska i 20. Międzynarodowa Konferencja Juvenes Pro Medicina. Z przyjemnością prezentujemy wyniki prac konkursowych. Gratulujemy!

Julia Ławniczak
12 marca 2024 Juvenes Pro Medicina 2024

Drodzy Studenci i Studentki, Przypominamy, że trwa nabór abstraktów i rejestracja aktywnych uczestników 20. Międzynarodowej i 62. Ogólnopolskiej Konferencji Juvenes Pro Medicina 2024. Nabór trwa do 17 marca. Nie czekajcie, zarejestrujcie się już dziś. Abstract submission | Juvenes Pro Medicina | Medical University of Lodz (umed.pl)

Zobacz wszystkie