I’m Gonna Be a Scientist

Studenckie Towarzystwo Naukowe Uniwersytetu Medycznego w Łodzi serdecznie zaprasza na IX Ogólnopolską Konferencję „I’m Gonna Be a Scientist”, która odbędzie się w dniach 12-13 stycznia 2024 roku na terenie Centrum Kliniczno-Dydaktycznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

Nasza konferencja jest cyklicznym wydarzeniem szkoleniowym skierowanym do studentów nauk medycznych i nauk o zdrowiu oraz dziedzin pokrewnych. Misją „I’m Gonna Be a Scientist” jest wspieranie młodych osób zainteresowanych karierą naukową lub już stawiających pierwsze kroki w świecie nauki.

Wykłady

Uczestnicy wydarzenia mają możliwość wzięcia udziału w transmitowanej online sesji wykładowej, która krok po kroku przybliża tajniki warsztatu naukowca. Doświadczeni uczeni i uznani eksperci przekażą młodym badaczom wiedzę na tematy tak różnorodne, jak planowanie pierwszych badań, krytyczna analiza źródeł, podstawy statystyki w pracy naukowej, przygotowywanie wniosków grantowych, tworzenie różnych typów publikacji – prac przeglądowych, opisów przypadków i prac oryginalnych – oraz skuteczne prezentowanie wyników swojej pracy na konferencjach naukowych i w punktowanych czasopismach.

Warsztaty

Oprócz wykładów młodzi uczeni mają też szansę zdobywać umiejętności laboratoryjne i kliniczne na warsztatach oraz doskonalić zdobytą na wykładach wiedzę na kameralnych spotkaniach szkoleniowych z naukowcami.

Targi Studenckich Kół Naukowych

Konferencji towarzyszą także targi Studenckich Kół Naukowych, na których studenckie zespoły badawcze prezentują swoją pracę, dzielą się jej wynikami, przybliżają uczestnikom konferencji tajniki swojej dziedziny oraz rekrutują nowych członków i członkinie.

Udział w konferencji jest bezpłatny.

Ostatnie wpisy:

Julia Ławniczak
2 marca 2024 II Walne Zebranie Studenckiego Towarzystwa Naukowego

Zapraszamy na drugie w tym roku akademickim Zebranie Walne Studenckiego Towarzystwa Naukowego UM w Łodzi. Odbędzie się ono 18 marca 2024 roku, w sali 1.18 CDUM. Przedstawimy informacje na temat zbliżającej się Konferencji Juvenes Pro Medicina 2024, omówimy bieżące sprawy oraz podsumujemy wspólnie Konferencję I’m gonna be a scientist. Przypominamy o obowiązkowej obecności przedstawiciela SKN […]

Kacper Wiertelak-Makała
15 października 2023 I Walne Zebranie Studenckiego Towarzystwa Naukowego

Serdecznie zapraszamy na pierwsze w tym roku akademickim Walne Zebranie Studenckiego Towarzystwa Naukowego UM w Łodzi. Odbędzie się ono 26 października 2023 r. o godzinie 17:15, w sali 1.19 CDUM. Podczas zebrania przedstawimy sprawy organizacyjne, w tym wyniki naboru Asystentów Zarządu oraz informacje istotne dla działalności Towarzystwa i Studenckich Kół Naukowych. Przypominamy o obowiązkowej obecności […]

Kacper Wiertelak-Makała
15 października 2023 Rekrutacja Asystentów Zarządu na rok akademicki 2023/2024

Zaczynamy nabór Asystentów Zarządu Studenckiego Towarzystwa Naukowego. Studiujesz na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi i chcesz zacząć działać w naukowym świecie? Dołącz do nas! Zapraszamy do współpracy wszystkie osoby zainteresowane działalnością organizacyjną w świecie nauki. W rekrutacji mogą wziąć udział studenci i studentki każdego roku i kierunku. Czym zajmują się asystenci STN? To grupa zaangażowanych członków […]

Zobacz wszystkie